BREAKING NEWS

Bronz pentru Magos Robert Patrick, la Budapesta

Samuraii sătmăreni au fost reprezentați duminică la un puternic turneu internațional de karate WKF , la Budapesta. Reprezentantul României la Sziged Kup a fost karateka Magos Robert Patrick de la CS Samuraiul. La start sau aliniat 495 de sportivi de la 29 cluburi. Sistemul de competiție a fost unul de circuit la categoria juniori +76 […]

Samuraii sătmăreni au fost reprezentați duminică la un puternic turneu internațional de karate WKF , la Budapesta. Reprezentantul României la Sziged Kup a fost karateka Magos Robert Patrick de la CS Samuraiul. La start sau aliniat 495 de sportivi de la 29 cluburi. Sistemul de competiție a fost unul de circuit la categoria juniori +76 kg unde Robert a luptat cu fiecare concurent. Samuraiul sătmărean a avut o prestație bună și a terminat pe poziția a 3-a. De remarcat că pentru Magos Robert a fost prima ieșire la o asemenea competiție după doi an de pauza .Magos Robert Patrick a obținut medalia de bronz la kumitewkf juniori +76 kg.